Online Konut Değerleme  |  Kentsel Dönüşüm Müşavirlik
Ana Sayfa  | Ev Fiyatla | Rapor Al | İlan Ara | Hızlı Erişim 
Hoşgeldiniz!    Üye Girişi yapın | Üye Olun
  Bugün Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
 Ef Referanslı Kupon İlanlar
Patlangıç
E- Ekspertiz Fiyatı
130.490 TL
Kupon Fiyatı (%-23)
100.000 TL
Tümünü Göster
   GÜNCEL EMLAK & EKONOMİGeri

10.09.2012

TOKİ'den Ankara Çukurambar'a dev proje..

TOKİ'den Ankara Çukurambar'a dev proje..

TOKİ, Ankara'nın yeni cazibe merkezi Çukurambar'da arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle dev bir projeyi hayata geçirecek. Arsa üzerine, rezidans, AVM, özel hastane ve özel eğitim tesisleri inşa edilebilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gazi Üniversitesi'nden idari ve eğitim binalarını yenilemesi karşılığında aldığı Ankara Çukurambar'daki 57 bin 788 m2 alanı, arsa satışı karşılığında gelir paylaşımı yöntemiyle 18 Eylül'de ihaleye çıkaracak.

Proje, kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında Gazi Üniversitesi'nce TOKİ'ye devredilen 57 bin 788 m2'lik iki parça halindeki arsada gerçekleştirilecek. İdare, arsa karşılığında üniversitenin binalarını yeniden inşa edecek.

TOKİ, konut ve ticaret alanı olarak planlanan, '29101 ada 18 parsel ve 29102 ada 5 parseldeki' toplam 57 bin 788 m2 alanı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle ihaleye çıkaracak. İhalede ilk teklifler, TOKİ'nin Bilkent Plaza'da bulunan merkezinde, 18 Eylül'de saat 15.00'te alınacak.

İdare tarafından yapılan değerlendirme sonucu uygun görülecek istekliler, yazıyla ikinci oturuma davet edilecek.

REZİDANS, HASTANE, EĞİTİM TESİSİ..
TOKİ'nin, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkaracağı arsa üzerine rezidans, AVM'nin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak özel hastane ve özel eğitim tesisleri de inşa edilebilecek.

Arsa üzerine ticari satış üniteleri, çok katlı mağaza, restoran, cafe, lokanta gibi işletmeler, özel spor tesisleri, yönetim binaları ve konut da yapılabilecek.

İhale 'Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği' kapsamında açık ihale usulüyle yapılacak.

İhale, yerli, yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak, ancak uluslararası bir ihale niteliğinde sayılmayacak.

Teklifler, Teklif Alma Şartnamesi'nin ilgili maddeleri esaslarına göre değerlendirilecek, herhangi şartlı teklif kabul edilmeyecek.

İhaleye katılacak firmalardan idare payı olarak teklif ettiği bedelin %3'ü kadar geçici teminat, %6'sı kadar da kesin teminat istenecek.

İlk tekliflerin 18 Eylül'de istekliler huzurunda ihale komisyonunca açılmasının ardından, ihaleye katılabilmek için firmalardan 'son 15 yıl içinde kamu veya özel sektörde gerçekleştirdiği idarece kusursuz kabul edilen benzeri işlerle ilgili deneyimini gösteren belgeler' istenecek.

İş deneyimi olarak istekliler, tek bir sözleşme kapsamında bitirdikleri en az 65 bin m2 komple bina, ticaret merkezleri, turistik tesisler, kültür eğlence ve dinlenme tesisleri inşaatı deneyim belgesi, iş bitirme, iş yönetme ve iş denetleme belgesi verebilecek.

 

Kaynak: ntvmsnbc.com


  BİLGİ HİZMETLERİ

Diğer Güncel Haberler

E-Ekspertiz Raporlu Son İlanlar
Torba
MUĞLA
E-Ekspertiz Fiyatı
997.870 TL
Satıcının Talebi
1.330.000 TL
Yeşilova
İSTANBUL
E-Ekspertiz Fiyatı
75.576 TL
Satıcının Talebi
90.000 TL
Tümünü Göster  
Eviminfiyati.com android mobil uygulama
Eviminfiyati.com iphone mobil uygulama
Eviminfiyati.com konut ekspertiz avucunuzda
Kurumsal | Konut Projenizi Tanıtın | Investment Consulting | Gayrimenkul Yatırımı | Kentsel Dönüşüm | Gayrimenkul Hukuku | EF Yatırım Ortaklığı | S.S.S | İletişim
Telif hakları Eviminfiyatı Bilişim Teknolojisi & Stratejik Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Ltd.Sti.'ne aittir. Kullanıcılar Ef İcra & Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar.
Copyright © 2008-2016 Tüm hakları saklıdır. | Ef Software & Web Design Eviminfiyati.com
Eviminfiyati.com Türk Patent Enstitüsü (TPE) tescilli markasıdır. TPE Tescil No: 2008 / 17414
Bizi takip edin: eviminfiyati.com twitter izleyin eviminfiyati.com facebooktan takip et
/ Mobil iPhone | Android

Eviminfiyati.com Çözüm Ortakları Eviminfiyati.com Çözüm Ortakları Eviminfiyati.com ve HalkBank Çözüm Ortaklığı, HalkBankEvim
Eviminfiyati.com ve Finansbank Çözüm Ortaklığı, Finasbank Mortgage Kolay
Kurumsal Çözüm Ortaklıklarımız Değerleme Hizmetleri
(SPK & BDDK Akredite)